Hakkımızda

ALİ KEMAL ÖKÇÜN

Hakkımızda

Ali Kemal Ökçün 1949 yılında Taşova/Amasya’da doğmuştur. Ankara İktisadi Ticari İlimler Akademisini 1971 yılında bitirmiş, 1971-1972 yılları arasında Maliye Bakanlığı’nda Muhasebat Kontrolörü olarak çalışmıştır. 1972 yılından 1997 yılına kadar Emlak Bankası’nda Müfettiş Yardımcılığı, Müfettişlik, Ticari Krediler Müdür Yardımcılığı, Mali Tahlil İstihbarat Daire Başkanlığı, Cidde Temsilciliği, Şube Müdürlüğü, Bölge Başkanlığı, Genel Sekreterlik, Genel Müdür Yardımcılığı yapmıştır. 1979-1980 yılları arasında Londra’da ve 1982-1986 yılları arasında Cidde Suudi Arabistan’da bankacılık sektöründe çalışmıştır. 1998 yılından bugüne kadar Yeminli Mali Müşavirlik hizmeti vermekte olup, 2012 yılından itibaren de Bağımsız Denetçi olarak hizmet vermektedir. Evli, İngilizce bilmekte ve 2 çocuğu vardır. Dürüstlük ve güveni ilke edinen firmamızın amacı; kurumsallaşma yolunda, ulusal ve uluslararası meslek etiğine bağlı, sürekli kendini yenileme ve yaşam boyu öğrenmenin gerekliliğine olan inançla mükelleflerimizin ihtiyaçlarına en uygun profesyonel çözümleri zamanında sunmak ve mükelleflerimizin çalışmalarına değer katmaktır. Ökçün YMM yerli ve yabancı bireysel ve kurumsal tüm mükelleflere vergi, muhasebe, mali hukuk ve finansal alanlarda denetim ve danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

 

Misyonumuz

  • Güncel mevzuatı objektif yorum ve yaklaşımlarla doğru uygulamak,
  • Bilgi ve tecrübeyi bir araya getirip farklı disiplinlerin kesişim noktasında müşterilerine yüksek kalitede hizmet sunmak,
  • Etkin finansal yönetim danışmanlığı sağlayarak müşterilerine çağın gereklerine uygun kurumsal çözümler üretmek.

Vizyonumuz

Müşavirlik ve Finansal danışmanlık sektörlerinde uzmanlığına ihtiyaç duyulan ve uluslararası gelişmelere hâkim, mükelleflerinin ihtiyaçlarına uyarlanmış hizmeti sunan bir danışmanlık şirketi olmaktır.

Değerlerimiz

  • Odağımızda her zaman insan vardır. Hizmet anlayışımızın temelinde her zaman insan odaklı bir bakış açısı vardır. İnsanımıza değer verir, saygı duyar, fikirlerini önemser ve destekleriz. Hizmet verdiğimiz insanların gelişimine katkı sağlamaya çalışır birlikte mutlu bir çalışma ortamı sağlamak için ihtiyaçlarına önem veririz. Kaliteyi her zaman ön planda tutarak, insanımıza her alanda en iyiyi sunmak için çalışırız.
  • Adil ve Eşitlikçi bir yaklaşımla işlerimizi yönetiriz. Ekibimiz güvenilir, dürüst, etik davranan ve sorumluluk sahibi bireylerden oluşur. Ekibimiz, tüm hizmet, faaliyet, karar ve uygulamalarında adil ve eşitlikçi bir yaklaşım benimser. Hiçbir konuda ayrımcılık yapılmaz. Her işimizde şeffaflık ve hesap verilebilirlik esastır. İşimizi her zaman sahiplenir, sorumluluğu üstleniriz.
  • Girişimci ruhumuzla yeniliğe öncülük ederiz. Yenilikçi ve girişimci bir yaklaşımla her zaman cesurca yeniliği destekler, değişimi kucaklarız. Müşterilerimizin işleri büyütmek ve geliştirmek için her zaman tutku ve heyecan ile çalışırız. Yaratıcılığa önem verir, denemekten korkmaz, ekibimizi teşvik eder ve yetki veririz. Vizyoner bir bakış açısıyla değişime ayak uydurmak ve gelişime öncülük etmek için çalışır, gelecek odaklı hizmetler gerçekleştiririz.
  • Sürdürülebilir bir anlayışla değer katmak için çalışırız. Faaliyette bulunduğumuz her alanda, sürdürülebilir bir anlayışla kendimize ve müşterilerimize değer katmak için çalışırız. Ekonomik olarak oluşturduğumuz değerin yanı sıra, toplumsal ve çevresel alanlarda fark yaratacak, katkı sağlayacak çalışmalar yaparız. Toplumu ve insanı ileri taşımak, dünyamızı gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmek en öncelikli hedefimizdir.

Denetim Ekibimiz

Ali Kemal Ökçün Yeminli Mali Müşavir – Bağımsız Denetçi

Abdurrahim Tanrıkulu Yeminli Mali Müşavir – Bağımsız Denetçi 

Mehmet Ökçün Mali Müşavir – Bağımsız Denetçi

Süleyman Nazif Deniz  Denetim Müdürü

Ömer Faruk Öner Mali Müşavir

Ayhan Kocagil Mali Müşavir

 Şenol Garip Mali Müşavir

Sevdie Öztürk Mali Müşavir

Emine Doğan Mali Müşavir

Erdal Demirel  Denetçi Yardımcısı

KDV İade Ekibimiz

Alpaslan Yıldırım Raportör – Mali Müşavir

Gökhan Çetin Raportör – Mali Müşavir

Bahadır Karakaş Raportör – Mali Müşavir

Caner Biçerbay Raportör

Mehmet Alper Gökmen Raportör

Metin Deniz Meral Karşıt İnceleme Personeli

Mücahit Doğan Karşıt İnceleme Personeli

Oğuzhan Uncu Destek Personeli

ınfo@okcunymm.com

İletişime Geç

Ökçün YMM ve sunmuş olduğu tüm hizmetler hakkında detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.